Wyświetlacze bez kabli nadchodzą

Firma ViewSonic wprowadzi jutro do sprzedaży bezprzewodowe wyświetlacze wykorzystujące technologię Smart Display, pozwalające na odłączanie ich od komputera i przenoszenie w dowolne miejsce (bez przerywania pracy).

Wykorzystana w rewolucyjnych wyświetlaczach o nazwie Airpanel technologia Smart Display opracowana została przez Microsoft. Odłączenie panelu od komputera i praca z nim w dowolnym miejscu możliwe będzie dzięki wyposażeniu dotykowego wyświetlacza w obsługę bezprzewodowej sieci opartej na protokole 802.11b Wi-Fi (praca możliwa będzie oczywiście tylko w zasięgu owej sieci).

ViewSonic wprowadzi jutro do swojej oferty dwa modele Airpaneli. Przekątna wyświetlacza oznaczonego symbolem V110 będzie miała długość 10 cali - trzeba będzie za niego zapłacić 999 USD. Większy, 15-calowy model (V150) to już wydatek rzędu 1300 USD. Za te pieniądze użytkownik otrzyma również adapter Wi-Fi

podłączany do komputera przez port USB oraz konieczne do prawidłowej pracy Airpaneli specjalne uaktualnienie dla systemu Windows XP Professional (w chwili obecnej jest to jedyny system operacyjny obsługujący Smart Display).

Na początku lutego sprzedaż wyświetlaczy wykorzystujących nową technologie ma rozpocząć Philips. W marcu natomiast powinny pojawić się na rynku kolejne urządzenia tego typu, produkowane przez NEC-a i Fujitsu.