Wysyp nowości Panasonica

Telewizory, nagrywarki DVD, kamery, telefony i karty pamięci flash - takie urządzenia znalazły się wśród nowości, zaprezentowanych na targach CeBIT przez koncern Matsushita Electric Industrial (szerzej znany dzięki marce Panasonic). Najciekawszymi nowymi produktami wydają się: karta Secure Digital o pojemności 1 GB oraz 52-calowy telewizor plazmowy.

Najbardziej pojemna karta SD w ofercie firmy na rynku pojawić ma się w kwietniu - najpierw w Japonii, zaś kilka tygodni później również w pozostałych rejonach. Jej cenę ustalono na 499 USD. Przedstawiciele Matsushity zastrzegają jednak, że do dyspozycji użytkownika będą jedynie 944 MB - pozostałe 56 zostanie wykorzystane na zadania związane m.in. z ochroną danych.

Wysyp nowości Panasonica

Viera TH-50PV30

Na CeBIT 2004 Panasonic zaprezentował także nową serię telewizorów - Viera. W jej skład wchodzą zarówno telewizory plazmowe, jak i LCD. Największy z nowych modeli, TH-50PV30, to 52-calowa "plazma" o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli i kontraście 3000:1. Urządzenie ma wbudowane głośniki i tuner, zgodny ze standardem HDTV. Nowe telewizory dostępne mają być od kwietnia - aczkolwiek ich cen na razie nie podano.

Do oferty firmy trafią również wkrótce dwie kamery wideo, zapisujące zarejestrowany materiał na 80-milimetrowych krążkach DVD. Oba pokazane na CeBIT 2004 modele, VDR-M50 oraz M70, mogą na jednej płycie (DVD-R lub DVD-RAM) zapisać do dwóch godzin materiału. Model VDR-M50 dysponuje 18-krotnym zoomem optyczym, zaś M70 - 10x. Cen urządzeń na razie nie znamy, aczkolwiek wiadomo, że będą one dostępne od maja.

Wysyp nowości Panasonica

Panasonic DMR-E75V

Kolejne nowości ze "stajni" Panasonica to nagrywarki DVD - na CeBIT 2004 zaprezentowano kilka takich urządzeń, w tym m.in. wyposażony we wbudowany twardy dysk model DMR-E95H. Urządzenie może na nim zarejestrować do 284 godzin programu, potrafi również zapisywać krążki DVD-RAM i DVD-R, a także odczytywać dane z kart SD, MultiMediaCards, PC Cards oraz Compact Flash (w przypadku dwóch ostatnich niezbędny jest odpowiedni adapter). Inny model - DMR-E75V - jest z kolei połączeniem tradycyjnego magnetowidu VHS z nagrywarką DVD. Urządzenie ma dwa tunery, może więc nagrywać jednocześnie, na różne nośniki, dwa programy. Oczywiście, możliwe jest także kopiowanie danych z jednego nośnika na drugi. Panasonic DMR-E75V dostępny ma być od czerwca, w cenie 1039 USD.

Na stoisku koncernu można było również zobaczyć kilka nowych modeli telefonów komórkowych - w tym nietypowy, wyposażony w ruchomy wyświetlacz model X300 (szerzej na jego temat pisaliśmy kilka dni temu:http://www.idg.pl/news/64881.html ).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: