Wysyp phabletów. Nadchodzą olbrzymie smartfony od Samsunga, HTC i Nokii

Najlepsze telefony komórowe dostępne na rynku już rzadko kiedy posiadają przekątne krótsze niż pięć cali. Jednak dla osób, które potrzebują w smartfonie prawdziwie ogromnej przestrzeni roboczej, jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie tzw. phablet. Wygląda na to, że wybór w tym segmencie niedługo się znacznie powiększy.

Olbrzymi ekran w smartfonie ma mnóstwo zalet. Wyświetla więcej treści i pozwala na znacznie wygodniejszą pracę i przeglądanie stron www. Minusem jest jednak to, że ciężko obsługuje się go jedną dłonią. Są jednak użytkownicy, którym to nie przeszkadza i to do nich skierowane są phablety. To pomost między smartfonami (do ok. 5 cali) a tabletami (7-10 cali). Pierwszym tego typu urządzeniem, które wręcz pokochali użytkownicy, był pierwszy model Samsunga Galaxy Note, a ostatnio urządzenie tego typu wydało Sony nazywając je Xperia Z Ultra.

Niedługo będziemy mieć znacznie większy wybór tego typu urządzeń. W tej kategorii nadal przoduje prekursor rynku, czyli Samsung. Jeszcze w tym roku do sprzedaży ma trafić nowa generacja Galaxy Note, ale jak donosi The Verge, już teraz w Stanach zapowiedziany został Galaxy Mega 6,3 - jak nazwa wskazuje, ekran będzie mieć przekątną aż 6.3 cala, ale nadal będzie nazywany telefonem.

HTC pracuje teraz, wedle ostatnich doniesień i plotek, nad powiększoną wersją swojego flagowca One. Ma on nazywać się One Max i uzupełniać ofertę, do której należą teraz One i One Mini. Do wyścigu chce dołączyć także Nokia, która podobno pracuje nad własnym sześciocalowym phabletem, a przy okazji pierwszym takim urządzeniem z Windows Phone. Pytanie tylko, czy rynek się szybko nie nasyci. Pierwszy Galaxy Note był sukcesem, bo był jedyny w swoim rodzaju. Teraz przy takiej konkurencji nisza może okazać się zbyt mała.

<div> </div>