Wyszukiwarka Google na komputerach zmieni się nie do poznania! Pojawi się element znany ze smartfonów

Google zaktualizuje algorytm wyszukiwarki sieciowej na komputerach i laptopach. Pojawi się nowość, którą doskonale znamy z urządzeń mobilnych z Androidem i iOS.

Google po raz pierwszy od wielu lat zamierza zmodyfikować sposób działania i funkcjonalność klasycznej wyszukiwarki sieciowej Google, z której korzystamy na komputerach stacjonarnych oraz laptopach. Desktopowa wersja wyszukiwarki Google otrzyma niedługo element, który od kilku lat dostępny jest w urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS.

Wyszukiwarka Google

Wyszukiwarka Google

Wyszukiwarkowy gigant zamierza zaimplementować do swojej wyszukiwarki sieciowej rozwiazanie Google Lens, które potrafi analizować zdjęcia i wyświetlać wyniki wyszukiwania z wyszukiwarki sieciowej. Dla przykładu po załadowaniu zdjęcia z danym produktem takim jak ubranie, chipsy czy smartfon, wyszukiwarka sieciowa odnajdzie jego nazwę i wyświetli wyniki wyszukiwania.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

W przypadku smartfonów z Google Lens najczęściej korzystamy w połączeniu z wbudowanym aparatem. Algorytm działania w komputerach stacjonarnych będzie nieco inny. Ze względu na stacjonarnych charakter tych urządzeń i brak aparatów tylnych, firma Google pozwoli na przesyłanie zdjęć do wyszukiwarki sieciowej z wykorzystaniem przeciągnięcia. Oznacza to, że możemy rozpoznawać z plików graficznych, które posiadamy na komputerze.

Testowa wersja wyszukiwarki Google zintegrowana z Google Lens (Obiektyw Google) jest już dostępna dla wybranych użytkowników testowych. Portal 9to5Google udostępnił w sieci zrzut ekranu. Widać na nim, że obok ikony do wywołania wyszukiwania głosowego pojawiła się ikonka aparatu. Pozwala ona załadować plik graficzny do wyszukiwarki.

Nowa wersja wyszukiwarki Google
Źródło: 9to5google via androidpolice

Nowa wersja wyszukiwarki Google

Źródło: 9to5google via androidpolice

Rozwiązanie to działa niezależnie od wykorzystywanej przeglądarki sieciowej. Całość zastąpi w przyszłości dostęĻne rozszerzenie Google Lens, które mogą pobierać użytkownicy przeglądarki Google Chrome.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: