Wyszukiwarka Yahoo zamiast Google w iPhonach i iPadach już w iOS 8?

Marrisa Mayer chciałaby zmiany domyślnej wyszukiwarki na urządzeniach mobilnych Apple. Szefowej Yahoo marzy się, żeby w iOS 8 na iPhone’ach i iPadach wyniki wyszukiwania pokazywane były domyślnie w Yahoo.

Yahoo jest jedną z popularnych wyszukiwarek intenretowych z naprawdę długą historią. To też jeden z niewielu realnych konkurentów Google, obok microsoftowego Binga, na tym rynku. Już teraz jest to jedna z alternatywnych propozycji Apple w systemie iOS w menu wyszukiwarek internetowych, ale nadal domyślnym silnikiem jest ten od Google.

Użytkownicy jednak rzadko kiedy zmieniają domyślne ustawienia w aplikacjach telefonu. Co więcej, Google jest liderem rynku wyszukiwarek internetowych, co jeszcze bardziej zmniejsza szanse na to, żeby ktoś świadomie przestawił domyślną pozycję na Yahoo. Szefowa firmy chce to zmienić i marzy jej się, aby Apple wybrało właśnie Yahoo jako domyślny silnik wyszukiwarki w nowej wersji iOS.

Wyszukiwarka Yahoo zamiast Google w iPhonach i iPadach już w iOS 8?

Z jednej strony Apple, konkurujące z Google i rozwijanym przez firmę Androidem na rynku smartfonów, powinno być zadowolone z możliwości utarcia nosa gigantowi poprzez zmianę wyszukiwarki. Z drugiej strony może narazić się przy tym na opór użytkowników. Podoba sytuacja miała miejsce, gdy zmieniono domyślne Google Maps na Apple Maps.

Nie należy też zapominać, że Apple powiązane jest siecią zależności z Microsoftem, któremu mógłby się nie spodobać pomysł na ustawienie jako głównej wyszukiwarki rozwiązania Yahoo, a firma Satya Nadelli z pewnością wolałaby, żeby Google’a zastąpił rozwijany przez Microsoft Bing.

źródło: recode.net