Wytwórnie chcą ułatwić... kopiowanie filmów!

Wytwórnia 20th Century Fox ogłosiła, że wkrótce w Stanach Zjednoczonych pojawi się w sprzedaży "Szklana pułapka 4.0". W jej opakowaniu - oprócz klasycznego DVD - zostanie umieszczona druga płyta zawierająca film w postaci plików WMV. Da się je skopiować z nośnika bez konieczności łamania zabezpieczeń.

Drugi dysk pojawi się w kolekcjonerskim wydaniu "Szklanej pułapki 4.0". Będą na nim dwa pliki WMV: jeden w pełnej rozdzielczości (1,6 Mb/s), drugi "przycięty" do możliwości urządzeń przenośnych (768 Kb/s). Użytkownik nie będzie zatem musiał niczego konwertować na własną rękę, by obejrzeć film na ekranie smartfonu.

Niestety, pliki zostaną zabezpieczone z użyciem DRM, dlatego zadziałają wyłącznie na urządzeniach kompatybilnych z Windows Media. Nie da się ich obejrzeć na iPodzie, PSP czy Zune Microsoftu.

Zobacz również:

  • Resident Evil Village będzie naprawione. Capcom wydał oświadczenie
  • Premiera Eternals tylko w kinach? Disney znów zmienia plany

Do ich skopiowania z nośnika konieczne będzie podanie 16-cyfrowego kodu umieszczonego na pudełku.

Warner zapowiada, że jeszcze przed świętami wprowadzi do sprzedaży przygotowany w podobny sposób film "Harry Potter i Zakon Feniksa". Plany Disneya są na razie gorzej zarysowane, pierwsze wydanie umożliwiające kopiowanie ma się pojawić w połowie 2008 roku.