Wzbogacony GoLive

Adobe poinformowała o rozpoczęciu prac nad rozbudową aplikacji GoLive, wspomagającej tworzenie witryn internetowych.

Adobe Systems w ramach prac nad kolejną wersją aplikacji do tworzenia stron WWW - GoLive - zawarła porozumienie z Real Networks i Nokią.

Aplikacja Adobe zostanie wzbogacona o narzędzia do obsługi strumieniowych przekazów audiowizualnych i obsługę języka WML, służącego do tworzenia serwisów internetowych dla urządzeń bezprzewodowych.

Rezultatem porozumienia między Adobe a Real jest dodanie do nowego GoLive narzędzi autorskich, pozwalających na tworzenie multimedialnej zawartości stron WWW w języku SMIL (Synchronized Multimedia Integrated Language), oraz dołączenie narzędzi kodujących RealVideo i RealAudio do następnej wersji programu Adobe Premiere. W zamian firma Real wprowadzi na swoje serwisy przeglądarkę do animacji tworzonych w programie LiveMotion i zapisywanych w formacie SVG.

Porozumienie z Nokią zakłada modyfikację GoLive, umożliwiającą twórcom witryn internetowych tworzenie, przeglądanie i zarządzanie zawartością przeznaczoną dla bezprzewodowych urządzeń telekomunikacyjnych i opracowywaną w języku WML. Jak informuje producent, ułatwieniem będzie fakt, iż graficzny interfejs nowego GoLive może emulować na ekranie komputera wyświetlacze najnowszych aparatów telefonicznych Nokii.

Więcej informacji: www.adobe.com


Zobacz również