Wzrost sprzedaży telewizorów skutkiem ubocznym premiery PS5 i Xboxa

Konsumenci rzucili się na konsole nowej generacji, a później przekonali się, że potrzebny im również nowoczesny wyświetlacz. W 2021 roku gwałtownie wzrośnie sprzedaż nowych telewizorów z obsługą 4K HDR oraz podwyższoną częstotliwością odświeżania.

Stało się dokładnie to, na co liczyli producenci telewizorów. Udane wprowadzenie na rynek konsol nowej generacji - Sony PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X napędziło sprzedaż nowych telewizorów. Większość konsumentów przy okazji zakupu konsoli w niedalekiej przyszłości wymienia również telewizor. Na starym wyświetlaczu o niskiej rozdzielczości nie jesteśmy w stanie wykorzystać pełni potencjału nextgenowych konsol. Część sklepów już w chwili obecnej sprzedaje pakiety, w których skład wchodzi konsola oraz telewizor.

PS5 z akcesoriami

PS5 z akcesoriami

Najnowszy raport stworzony przez firmę analityczną Omedia dla portalu TheElec wskazuje, że w 2021 roku dojdzie do wzrostu sprzedaży nowych telewizorów. Tak samo stało się wkrótce po premierze Sony PlayStation 4 i Xbox One. W 2014 roku sprzedaż telewizorów wzrosła o ponad 5%.

Analitycy wskazują, że w 2021 roku wzrośnie sprzedaż telewizorów 4K, a skorzystają na tym głównie Samsung oraz LG. Przewiduje się także wzrost udziału rynkowego telewizorów z matrycami o rozdzielczości 8K. Wszystko ze względu na wysyp nowych modeli, które zostaną zaprezentowane na nadchodzących targach CES 2021.

Telewizor gotowy na PS5
Źródło: sony.com

Telewizor gotowy na PS5

Źródło: sony.com

Raport Omedia wskazuje także, że w 2021 roku powinniśmy spodziewać się wzrostu sprzedaży konsol o około 1/3. Przypominamy, że obecnie konsumenci wykupili praktycznie wszystkie zapasy magazynowe Sony PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Zakup konsoli od ręki jest niemożliwy.

Źródło: gizmochina.com