X-Box w Las Vegas

Podczas targów Consumer Electronics Show Bill Gates zaprezentował najnowsze dzieło Microsoftu - konsolę Xbox.

W sobotę odbył się pierwszy publiczny pokaz najnowszego produktu firmy Microsoft, konsoli Xbox, która trafi do sprzedaży pod koniec roku. Prezentację urządzenia, która odbyła się podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, poprowadził Bill Gates.

Zgromadzonym dziennikarzom przedstawiono działające urządzenie, mające wygląd czarnego, wysokiego na ok. 8 cm pudełka o wymiarach mniej więcej 20 x 20 cm. Na wierzchu urządzenia widniało duże logo, natomiast na ściance przedniej zielona szczelina, w którą będą wkładane dyski DVD, będące nośnikiem oprogramowania dla konsoli. Gates powiedział, że zaprezentowany egzemplarz wygląda dokładnie tak samo jak te, które trafią do sklepów. Przedstawiony prototyp nie był jednak wyposażony w kilka układów, które są tak zaawansowane technologicznie, że wciąż trwają nad nimi prace. Dotyczy to zwłaszcza procesora graficznego, opracowywanego przez firmę Nvidia.

Zobacz również:

  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [14.01.2022]
  • AliExpress.com - najlepsze promocje, oferty i wyprzedaże [16.01.2022]

Sercem nowej konsoli będzie procesor produkowany przez Intela, a obróbką obrazu zajmie się wyspecjalizowany układ graficzny firmy Nvidia. Urządzenie będzie wyposażone w dysk twardy o pojemności 8 MB, dzięki któremu zniknie konieczność każdorazowego wczytywania gry po włączeniu maszyny, nie trzeba będzie też kupować specjalnych kart pamięci, używanych do zapisywania stanu rozgrywki. Gates dodał także, że konsola zostanie wyposażona w cztery porty umożliwiające grę sieciową i złącze Ethernet. Według jego słów, standardowym wyposażeniem konsoli będzie też manipulator z funkcją "wstrząsów", zwiększający doznania towarzyszące grom.