X300 – lekki notebook Della

Dell wprowadził do sprzedaży lekki (1,4 kg) komputer przenośny wyposażony w technologię Centrino.

Dzięki podłączanej od spodu opcjonalnej przystawce MediaBase z modułem nośnika z serii D-Family, takim jak nagrywarka DVD+RW lub drugi dysk twardy, komputer zyskuje dodatkową funkcjonalność zbliżoną do komputera biurkowego. Wraz z przystawką waży wówczas ok 2,3 kg.

W przystawce MediaBase jest również wnęka na ładowarkę do akumulatora rezerwowego, która może ładować drugi akumulator po podłączeniu do źródła zasilania. MediaBase została wyposażona w dostępne z przodu przyciski do regulacji głośności, włączania zasilania i odłączania dokowania.

Notebook X300 jest dostarczany z zewnętrzną modułową wnęką (D/Bay), która służy do podłączania urządzeń zewnętrznych za pośrednictwem portu USB 2.0. Dodatkowo producent wyposażył komputer w złącze FireWire. Opcjonalne wyposażenie obejmuje kontroler Bluetooth oraz w akumulator o większej pojemności.

Cena X300 w wersji podstawowej to ok 1950 USD. Za tę kwotę otrzymujemy komputer w następującej konfiguracji: procesor Pentium M o częstotliwości zegara 1,2 GHz, kontroler sieci WiFi Intel PRO/Wireless 2100 (802.11b), dysk twardy 20 GB, 128 MB pamięci DDR i napęd dysków CD 24x (z zewnętrzną wnęką D/Bay). System operacyjny to Windows XP Home. Urządzenie objęte jest trzyletnią ograniczoną gwarancją zapewniającą serwis

u klienta w następnym dniu roboczym.