X7170 - nowy kombajn Lexmarka

Lexmark zaprezentował urządzenie, które integruje w sobie funkcjonalność skanera, drukarki atramentowej oraz faksu.

X7170 zawiera płaski skaner o rozdzielczości 1200x4800 dpi i 48 bitowej głębi kolorów. Działa on w technologii CCD, która umożliwia skanowanie obiektów trójwymiarowych.

Zintegrowana drukarka pozwala wykonywać wydruki bez marginesów, przy maksymalnej rozdzielczości 4800 dpi. Choć posiada ona możliwość wydruku zdjęć, trzeba w tym celu nabyć dodatkowy kartridż fotograficzny. Według danych producenta, w trybie druku czarnobiałego drukarka osiąga prędkość do 22 stron na minutę.

Urządzenie może funkcjonować jako autonomiczna kopiarka, umożliwiając powielanie dokumentów i fotografii, bez udziału komputera. Zintegrowany faks pozwala na wysyłanie dokumentów z prędkością 33,6 Kb/s. Korzystanie z niego ułatwia funkcja zapamiętywania do 100 wysyłanych stron oraz książka telefoniczna mieszcząca do 79 numerów.

Całość uzupełnia zestaw oprogramowania Lexmark Productivity Suite, integrujący wszystkie funkcje drukarki w jednym interfejsie. Za jego pomocą można:

- tworzyć pliki PDF;

- przekształcać papierowe dokumenty na wersje elektroniczne;

- drukować, faksować, wysyłać pocztą elektroniczną, konwertować na inne formaty, archiwizować dowolne dokumenty wykorzystując metodę "przeciągnij i upuść";

- pobierać zdjęcia z cyfrowych aparatów fotograficznych z interfejsem PictBridge w celu ich edytowania, porządkowania i drukowania w wysokiej rozdzielczości;

- przeglądać podręczniki w formacie Flash, pobierać wzorce dokumentów oraz otrzymywać aktualizacje produktów firmy Lexmark przez Internet.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia wielofunkcyjnego Lexmark X7170 wynosi brutto 1099 zł.


Zobacz również