X830 - muzyczna komórka Samsunga

Koreański koncern Samsung zaprezentował ciekawe urządzenie, będące hybrydą telefonu komórkowego oraz przenośnego odtwarzacza audio. Na pierwszy rzut oka model X830 przypomina standardowy odtwarzacz MP3 - dopiero po przesunięciu przedniej części obudowy oczom użytkownika ukazuje się klawiatura...

Urządzenie charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami - 84 x 30 x 19,9 mm - oraz wagą (ok. 75 g). Telefon ma wbudowany 1 GB pamięci flash oraz złącze USB 2.0, służące do komunikacji z komputerem. Dzięki obsłudze protokołu Bluetooth posiadacz X830 może korzystać z bezprzewodowych zestawów słuchawkowych (zarówno podczas prowadzenia rozmowy, jak i słuchania muzyki). Na liście obsługiwanych formatów audio znalazły się MP3, AAC, AAC+ oraz WMA. X830 potrafi również odtwarzać pliki wideo (MPEG4/H.263).

X830 - muzyczna komórka Samsunga

Samsung X830

Konfigurację uzupełniają wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 1,3 megapiksela oraz kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 128 x 220 pikseli.

Ceny urządzenia na razie nie podano. Wiadomo za to, że w europejskich sklepach pojawi się ono w najbliższych tygodniach.