XD95U - niewielki biznesowy projektor Mitsubishi

Z myślą o biznesowych zastosowaniach firma Mitsubishi zaprezentowała nowy, cechujący się niewielkimi rozmiarami projektor o oznaczeniu XD95U. Urządzenie waży niespełna 1,5 kg.

Nowy projektor Mitsubishi nie jest tak mały jak wprowadzane ostatnio na rynek miniaturowe projektory (chociażby urządzenie Optomy), lecz w odróżnieniu od nich pozwala na profesjonalne przeprowadzenie prezentacji. Sprzęt mierzy 19 x 7,9 x 21 cm, waży blisko 1,5 kg i zbudowany został w oparciu o technologię DLP pozwalającą na wyświetlanie obrazu (o maksymalnej przekątnej 200 cali) w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, który cechuje się jasnością i współczynnikiem kontrastu na poziomie, odpowiednio, 2200 ANSI Lumenów i 2000:1.

XD95U - niewielki biznesowy projektor Mitsubishi

Mitsubishi XD95U

Źródło sygnału możemy podłączyć za pomocą złączy Mini D-sub, RCA i S-Video, natomiast żywotność zastosowanej lampy VLT-XD95LP sięga 3000 godzin (w trybie low). Warto też wspomnieć, iż projektor przeprowadza automatyczną kalibrację kolorów w zależności od koloru ściany, na której wyświetla obraz. Pozwala również na obsługę za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania.

Urządzenie powinno trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie 1495 USD. Zostało objęte 3-letnim okresem gwarancji, natomiast jego dokładną specyfikację można znaleźć na witrynie producenta.