XIII - premiera

W niespełna miesiąc po światowej premierze, gra XIII trafiła wreszcie do polskich sklepów.

XIII jest ciekawą grą FPP, która powstała na podstawie kultowego komiksu o tym samym tytule. Gra została opracowana w "kinowej" polskiej wersji językowej i sygnowana jest również znakiem "Wszystko gra" [1].

Gracz wciela się w bohatera, który budzi się na opuszczonej plaży w Nowej Anglii. Postrzał w głowę spowodował uszkodzenie mózgu i niemal całkowity zanik pamięci. Jedyne, co może sugerować jego tożsamość, to zagadkowy tatuaż na piersiach - XIII - oraz klucz do skrytki bankowej w Nowym Jorku. Gracz wyrusza więc w pełną niebezpieczeństw drogę, podczas której ma nadzieję znaleźć informacje i odzyskać pamięć. W trakcie rozgrywki gracz będzie musiał stawić czoło bezwzględnym najemnikom, którzy za wszelką cenę będą chcieli, powstrzymać go przed rozwiązaniem zagadki jego przeszłości i odkryciu roli jaką miał odegrać w tajemniczym zabójstwie prezydenta USA. Grafika gry powstała w oparciu o silnik Unreal i została oczywiście utrzymana w komiksowym stylu.

Gra dostępna jest w dwóch wersjach - standardowej (w pudełku DVD i eleganckim etui) oraz w Limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej (z trzynastą częścią komiksu XIII - "Dochodzenie". Podstawowa wersja gry kosztuje 99,90 zł.

Więcej informacji:

http://www.cenega.pl


Zobacz również