XML-owe nowości Corela

Kanadyjski koncern zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży dwóch aplikacji umożliwiających tworzenie programów w oparciu o język XML.

Pierwsze z nowych narzędzi nazwane zostało Smart Graphics Studio. Pozwala ono na tworzenie grafiki i prostych aplikacji internetowych w formacie SVG (Scalable Vector Graphics), korzystających z gotowych dokumentów (również XML-owych) utworzonych np. w CorelDRAW.

Smart Graphics Studio składa się z trzech części: Developer SG (służący do tworzenia dokumentów), Server SG (pozwalający na szybkie tworzenie stron WWW z wykorzystaniem dostępnych już dokumentów) oraz SVG Viewer (plug-in do przeglądarki internetowej, umożliwiający wyświetlanie owych dokumentów).

Druga z nowości to narzędzie o nazwie XMetal 4. Pozwala ono na uproszczenie procesu budowania aplikacji XML-owych m.in. poprzez umożliwienie edycji dokumentów za pomocą przeglądarki WWW (lub innych programów korzystających z ActiveX). Dzięki XMetal możliwe będzie również łatwe tworzenie formularzy i arkuszy stylów.

Smart Graphics Studio ma trafić na rynek w połowie przyszłego roku. XMetal 4 ma być dostępny nieco wcześniej, bo już na początku 2003 r. Ceny obu produktów nie zostały na razie ustalone.

Więcej informacji:

http://www.corel.com