XP SP2 - jednak nie dla piratów

Microsoft zdementował informację o tym, jakoby Service Pack 2 dla systemu Windows XP będzie można zainstalować na wszystkich - w tym również nielegalnych - kopiach systemu.

To, że SP2 dla Windows XP nie będzie zawierał żadnych zabezpieczeń (które uniemożliwiłyby zainstalowanie go na pirackich kopiach systemu) zasugerował w wywiadzie dla magazynu Computer Times Asia jeden z pracowników Microsoftu - pisaliśmy o tym w tekście "SP2 dla Windows XP - prezent dla piratów" (http://www.pcworld.pl/news/66363.html ).

Biuro prasowe koncernu zdecydowanie zdementowało tę informację - w oświadczeniu przesłanym do redakcji magazynuhttp://eWEEK.com rzecznik firmy napisał, że w SP2 dla Windows XP zostaną zastosowane takie same zabezpieczenia antypirackie, z jakich skorzystano w przypadku pierwszego Service Packa dla tego systemu (przed zainstalowaniem sprawdzany będzie numer identyfikacyjny systemu - product ID). Przedstawiciel Microsoft oświadczył również, że używanie legalnego oprogramowania jest jednym z warunków bezpiecznego korzystania z komputerów.

Wedle ostatnich zapowiedzi, Service Pack 2 dla Windows XP zostanie udostępniony w lipcu br.