XP SP3 - problemy się mnożą

Mimo olbrzymiego nakładu środków na szeroko zakrojone testy, nie pojawił się w historii Microsoftu service pack, który nie powodowałby problemów. Wygląda na to, że Service Pack 3 do XP powtórzy historię swych starszych braci.

Tuż po udostępnieniu SP3, na forach producenta Windows (i nie tylko) zaczęły pojawiać się wiadomości od rozwścieczonych użytkowników, którzy twierdzą, że pakiet uczynił ich komputery bezużytecznymi. Problemy dotyczą zarówno przypadkowych restartów, jak i całkowitych awarii systemu operacyjnego.

Jak pisze jeden z użytkowników, Michael Faklis, jego zewnętrzne dyski mają problemy z rozpędzeniem się, co zatrzymuje ładowanie Windows. Innemu XP również się nie uruchamia - ale przyczyny tego stanu nie udało mu się znaleźć. SP3 blokuje również możliwość usunięcia IE7, ale jednocześnie nie zainstaluje się w maszynach z IE8 (konflikt bibliotek).

Najpoważniejsze błędy pojawiające się po instalacji SP3 spowodowane są prawdopodobnie niekompatybilnością ze sterownikami. Microsoft na razie nie zadeklarował, że je poprawi; można się jednak spodziewać, że nastąpi to prędzej czy później.

Dodatkowe informacje o XP SP3: "Testerzy: SP3 przyspiesza Windows XP - PC World: oj, chyba nie!"