XPress 5.0 w Europie

Firma Quark wydała publiczną wersję beta QuarkXPress Passsport 5.0, europejską edycję aplikacji XPress 5.0 obsługującą 11 języków.

Europejska edycja QuarkXPress 5.0 obsługuje 11 języków (m.in. angielski, włoski i francuski), a jej wersja beta została zaprezentowana przez producenta w kilka tygodni po premierze bety wersji amerykańskiej. Oprócz nowych opcji tworzenia zawartości WWW, nowe funkcje XPressa 5.0 to m.in. usprawnione narzędzie 'Tables' pozwalające teraz wprowadzać teksty i grafiki oraz opcja 'Layers' umożliwiająca izolowanie elementów i umieszczanie ich w osobnych 'zatokach' w obrębie dokumentu. Poza tym poprawiono wydajność interfejsu drukowania, obsługę formatu PDF, dodano menu kontekstowe i lepsze mechanizmy zarządzania kolorami. QuarkXPress Passport 5.0 wyposażony został także w opcje importu i eksportu wielu formatów plików, włącznie z HTML, PDF i XML.

'QuarkXPress 5.0 to kluczowy element naszej strategii stworzenia niezależnego od mediów systemu do tworzenia publikacji. Jeden program umożliwia kreację zawartości przystosowanej do druku, publikacji na witrynach WWW czy w formie elektronicznych książek', stwierdził Jurgen Kurz, menadżer produktu Quarka. Firma ma nadzieję, że dodanie funkcji publikowania na potrzeby Internetu, do i tak już dominującej aplikacji na rynku DTP, umocni pozycję QuarkaXPressa jako przyjętego standardu w przemyśle wydawniczym. Przedstawiciele firmy nie podali jeszcze jednak ceny i daty premiery ostatecznej wersji aplikacji.

http://www.quark.com/products/xpress/beta


Zobacz również