XXIII Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej Intertelecom 2012

XXIII Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej Intertelecom 2012, których organizatorem są Międzynarodowe Tragi Łódzkie trwały w tym roku od 17 do 19 kwietnia. Tegoroczna impreza była miejscem ciekawych premier produktowych i technologicznych. Wśród wystawców przeważały firmy z branży telekomunikacyjnej.

Tegoroczne targi po raz pierwszy odbywały się w nowoczesnym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich. Swoje produkty zaprezentowało podczas imprezy ponad 40 wystawców, w tym firmy z Izraela, Niemiec i Czech. Ekspozycję obejrzało ponad 4 tysiące zwiedzających. Goście mieli okazję zapoznać się m.in. z ofertą takich firm jak ZTE, Orange czy TOYA. Dużym zainteresowaniem cieszył się pierwszy w Polsce pokaz TV Everywhere. Nowa usługa firmy TOYA pozwala abonentom telewizji 3G oglądać wybrane kanały telewizji cyfrowej na komputerach, tabletach czy smartfonach. Orange zachęcał do zabawy, promując grę Serce Zimy - interaktywny audiobook opierający się niemal wyłącznie na dźwiękach. Osoby poszukujące urządzeń do wideokomunikacji przyglądały się możliwościom wideotelefonu prezentowanego przez firmę Iptelekom. Aparat D800 jest oparty na systemie Android, posiada 7 calowy wyświetlacz i duże możliwości w zakresie obsługi multimediów. Ale oprócz smartfonów, komputerów czy konsol do gier na targach można było zobaczyć zaawansowane produkty sieciowe. ZTE Poland przywiozło do Łodzi swoje najnowsze rozwiązania przeznaczone dla PON (Pasywnych Sieci Optycznych).

Przez cały czas trwania targów działał Intertelecom Lab - interaktywna strefa prezentacji budowy sieci światłowodowej zorganizowana przez Technitel Polska, firma bazuje na rozwiązaniach ZTE. wWystawie towarzyszył cykl debat organizowanych przez partnerów branżowych oraz Intertelecom, poświęconych rozwojowi telewizji cyfrowej, smart gridom, sieciom szerokopasmowym, innowacjom w branży telekomunikacyjnej, cloud computingowi. Jednym z gości tegorocznych targów była Magdalena Gaj, prezes UKE. - Od kilku lat regularnie przyjeżdżam na Intertelecom. Uważam, że ta impreza jest w Polsce potrzebna. Mamy bowiem w kraju wiele konferencji telekomunikacyjnych, ale niewiele imprez, na których producenci sprzętu, handlowcy, operatorzy i przedstawiciele administracji mogliby się spotkać, by wyrazić swoje oczekiwania i wymienić poglądy - powiedziała Magdalena Gaj otwierając imprezę.

Zobacz również:

  • CES 2023 - kiedy i gdzie oglądać najważniejsze konferencje?

Targom tradycyjnie towarzyszył konkurs o Złoty Medal Tragów Intertelecom. Jury w składzie:

- dr hab. inż. Sławomir Hausman - Politechnika Łódzka

- Stefan Kamiński - Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji

- dr inż. Jarosław Legierski

- Mirosław Barburski - Dyrektor ds. Targów i Wystaw Międzynarodowych Targów Łódzkich

zakwalifikowało do konkursu 6 produktów i przyznało następujące nagrody

ZŁOTY MEDAL otrzymały firmy:

- Adescom Polska Sp. z o.o. za CTMG - System telefonii VoIP

- Vercom Sp. z o.o. za Innowacyjną platformę komunikacyjną Redlink.pl

WYRÓŻNIENIA przyznano:

- Instytutowi Łączności - Państwowemu Instytutowi Badawczemu za PM-356 Urządzenie kontrolno-pomiarowe dla sieci PSTN/GSM/IP

- Radwin Ltd za Radwin 2000

Ponadto przyznano NAGRODY SPECJALNE za najciekawszą prezentację targową, które otrzymały:

- Technitel Polska Sp. j

- TOYA Sp. z o.o.