Xacti VPC J4: olbrzym w kieszonkowym formacie

Sanyo może się pochwalić nowym modelem kieszonkowego aparatu cyfrowego z serii Xacti – VPC J4. To niewielkie urządzenie dysponuje matrycą CCD o rozdzielczości 4 megapikseli.

Maksymalna rozdzielczość wykonywanych nowym Xacti zdjęć (w trybie interpolacji do 8 megapikseli) to 3264 x 2448 pikseli. W trybie bez interpolacji maksymalna rozdzielczość wynosi 2288 x 1712 pikseli. Są one zapisywane w formacie JPEG na standardowo dołączonej karcie SD (Secure Digital) o pojemności 16 MB. Zastosowany w VPC J4 obiektyw pozwala na 4 –krotny zoom optyczny.

Szybki czas uruchamiania oraz wykonywania zdjęć (czas startu to zaledwie 0,8 sekundy, a interwał pomiędzy poszczególnymi zdjęciami - 1,5 sekundy), cyfrówka zawdzięcza obiektywowi schowanemu w korpusie, co dodatkowo zabezpiecza go przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Aparat oferuje również możliwość rejestrowania sekwencji wideo z dźwiękiem w rozdzielczości 640 x 480 pikseli i prędkości 30 klatek/s. Zakres czułości ISO w przypadku wykonywania zdjęć zawiera się w granicach od 50 do 400, natomiast w sytuacji nagrywania wideo – od 200 do 1600.

Jak do tej pory nie jest jeszcze znana oferta cenowa Xacti VPC J4. Aparat będzie oferowany w trzech kolorach obudowy: srebrnym, czarnym oraz pomarańczowym.

Więcej informacji: http://www.sanyo-dsc.com/dsc/E/j4


Zobacz również