Xara Menu Maker 1.1

Związany z Corelem producent oprogramowania graficznego Xara oferuje wersję 1.1 popularnego pakietu do tworzenia graficznych systemów nawigacyjnych na stronach WWW.

Atrakcyjne wizualnie paski menu muszą być budowane w dynamicznym HTML, dzięki któremu mogą powstawać rozmaite efekty wizualne. Największą trudność stanowi zatem zapewnienie kompatybilności z czołowymi przeglądarkami internetowymi, które interpretują DHTML w nieco odmienny sposób. Menu Maker 1.1 poprawia zgodność z serią 7.x przeglądarki Opera, z Mozillą, a także macintoshową Safari. Dwa najpopularniejsze graficzne systemy webmasterskie, Macromedia Dreamweaver i FrontPage, współpracują z programem Xary także w swoich najnowszych wersjach.

Pakiet dostarczany jest z dziesiątkami gotowych szablonów menu, których nie byłby w stanie zaprojektować przeciętny webmaster. Wystarczy wybrać szablon i w kolejnych etapach kreatora podać takie szczegóły menu, jak struktura nawigacji, czcionka, kolor, tekstura czy wielkość elementów. Projekt można zapisywać również z wieloma dodatkowymi opcjami, a podgląd w przeglądarce umożliwia skontrolowanie efektów.

Zobacz również:

  • Lidl: elektronarzędzia w niskich cenach - sprawdzamy ofertę [09.02.2023]

Informacjehttp://www.xara.com

Cena 19 USD