Xara Xtreme teraz z funkcjami DTP

Firma Xara udostępniła rozszerzoną wersję aplikacji Xara Xtreme. W wydaniu Pro, oprócz funkcji znanych z wcześniejszych edycji (tworzenie/edycja grafiki wektorowej, retusz cyfrowych fotografii i tworzenie obrazów dla stron WWW) znalazły się nowe narzędzia, pomocne zwłaszcza w edycji i publikacji dokumentów elektronicznych.

Wśród nowości w programie należy wymienić możliwość tworzenia i eksportu animacji Flash; funkcję tworzenia dokumentów wielostronicowych (np. książeczek do płyt CD); pełne wsparcie dla formatu PSD (możliwość importu plików PSD z zachowaniem warstw oraz zapisu dokumentów Xtreme jako PSD), z obsługą kanałów alfa, 16-bitowej przestrzeni kolorów i konwersji CMYK; narzędzie do definiowania skrótów klawiszowych.

Xara Xtreme teraz z funkcjami DTP

Xara Xtreme Pro obsługuje dokumenty wielostronicowe

Poprawiono też narzędzie Text (m.in. obiekty tekstowe rozróżnione są na trzy rodzaje - proste obiekty, kolumny i ramki; lepsza kontrola wyglądu marginesów), obsługę plików TIFF oraz PDF (uwzględniono opcję importu PDF-ów jako w pełni edytowalnych grafik wektorowych z tekstem).

Pełna lista nowości w Xarze Xtreme Pro znajduje się na stronie producenta. Program dostępny jest w wersji dla platformy Windows. Kosztuje 199 dolarów.

Demonstracyjną wersję programu można pobrać z naszego serwisu FTP.