XboX Live wkrótce w Europie.

Microsoft zdradził datę wprowadzenia Xbox Live na rynek Europejski.

Na wczorajszej konferencji prasowej w Sewilli Microsoft ogłosił, że usługa Xbox Live będzie dostępna na rynku europejskim od 14 marca 2003r. Usługa będzie dostępna w ośmiu krajach Europy: Anglii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Belgii, Holandii i Szwecji.

Zamknięte betatesty w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech obejmujące 3000 testerów rozpoczną się 30 października. Otwarte beta-testy dla testerów z pozostałych krajów planowane są od 30 listopada. Aby uczestniczyć w testach należy jednak nabyć zestaw składający się z niezbędnego softu, z mikrofonem oraz dwóch gier, a wszystko to za jedyne 63 Euro.

Usługa Xbox Live zapewnia unikalne usługi dla internetowych graczy. Dostarcza m.in. aktualne wyniki najlepszych graczy na świecie-co daje możliwość oceny własnych dokonań na forum międzynarodowym. Każdy gracz otrzymuje jedno unikalne ID dla każdej z używanych gier, co pozwala rozwijać swoją Xboxo-wą reputację. Umożliwia łatwe i szybkie uruchamianie i pobieranie gier jak również bezpośredni kontakt ze innymi graczami (z wykorzystaniem dostepnego w pakiecie zestawu słuchawkowego)