Xbox 2 za trzy lata?

Podczas konferencji w prasowej w Japonii, dyrektor wykonawczy Microsoftu poinformował, że premiera konsoli Xbox 2 planowana jest na 2006 r.

Ogłoszona data premiery nowej konsoli Microsoftu, była zaskoczeniem dla specjalistów z branży, którzy spodziewali się premiery Xbox2 o rok wcześniej. Mimo oświadczenia Steve'a Ballmera przedstawiciele Microsoftu zaprzeczają jednak tej informacji twierdząc, że nie ma jeszcze ustalonych dat, ani wprowadzenia nowych usług, ani premiery następcy Xboxa.

Informacja rozbudziła również spekulacje na temat tego kto będzie producentem chipa graficznego, który jest najdroższym elementem konsoli. W dostępnych aktualnie na rynku konsolach Xbox, montowane były procesory Nvidii, jednak ATI Technologies nie zamierza składać broni w walce o umieszczenie w nowej konsoli chipa swojej produkcji. Informacja jest o tyle prawdopodobna, że Nvidia nie jest zbyt zadowolona ze współpracy z Microsoftem i nie wykazuje zainteresowania partycypowaniem w produkcji drugiej odsłony Xboxa.