Xbox 360 4 GB - kolejna wersja konsoli

Zaledwie miesiąc temu debiutował Xbox 360 250 GB, tymczasem na polskim rynku dostępna jest już w przedsprzedaży kolejna wersja. Xbox 360 4 GB jest mniejszy, cichszy i tańszy od poprzedniego modelu.

W lipcu 2010 r. na rynku zadebiutował pierwszy model z nowej generacji konsoli Xbox 360 (z dyskiem 250 GB), zaś teraz na rynek trafi drugi, tańszy - z pamięcią 4 GB. Użytkownik może z czasem dokupić dysk twardy i rozszerzyć pojemność całego systemu.

Xbox 360 4 GB jest o 30 proc. mniejszy i lżejszy niż Xbox 360 pierwszej generacji, ma czarną obudowę oraz wbudowany moduł bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Nowa konsola pracuje znacznie ciszej od wersji 250 GB, ma dotykowe przyciski na przednim panelu oraz złącze Kensington, dzięki któremu można ją przypiąć stalową linką, co utrudni jej kradzież.

Nowa konsola jest przygotowana do współpracy z urządzeniem Kinect (czyli dodatkiem umożliwiającym sterowanie grami za pomocą gestów) - wyposażono ją w specjalny port, dzięki któremu Kinect będzie działał bez dodatkowego zasilania (które będzie niezbędne w przypadku "starego" Xboksa 360). Premiera Kinect planowana jest na jesień 2010 r.

Na polskim rynku Xbox 360 4 GB będzie oficjalnie dostępny 20 sierpnia 2010 r. Już teraz konsolę można zamówić w sklepie internetowym Vobis.pl oraz sieci salonów Vobis (firma gwarantuje, że konsola trafi do nabywcy w dniu polskiej premiery).

Urządzenie oferowane jest w cenie 849 zł. Każdy, kto zamówi konsolę w ramach przedsprzedaży, otrzyma dodatkowo koszulkę z logo Xbox 360.