Xbox 360 Arcade: Just Play w USA? Microsoft nie komentuje

Sensacyjne plotki obiegły ostatnio scenę miłośników konsol. Otóż pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że nowa wersja Xboxa 360 ma trafić również na rynek Stanów Zjednoczonych. Byłoby to ogromnym zaskoczeniem, szczególnie dla konkurencji. Nowa konsola Microsoftu ma być bowiem dużo bardziej atrakcyjna od swojej poprzedniczki.

Wszystko zaczęło się od obniżki cenowej jaką Microsoft zaaplikował europejskim użytkownikom konsoli. Logicznym wydawało się wtedy wypuszczenie nowej wersji Xboxa właśnie na rynek Starego Kontynentu. Teraz wszystko wskazuje na to, że stanie się inaczej. Jak podaje serwis Kotaku, nowa wersja maszyny Giganta z Redmond ma pojawić się również w Stanach Zjednoczonych.

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących nowej konsoli. Na razie nieoficjalnie wiadomo, że Xbox 360 Arcade: Just Play kosztować będzie około 279 dolarów. W skład zestawu wchodzić mają dwa bezprzewodowe pady, pięć gier typu arcade oraz karta pamięci o pojemności 256 MB.

Przyczyn pojawienia się nowego zestawu "również w USA" może być wiele. Jedną z nich może być chęć wprowadzenia na rynek nowych konsol z ulepszonym hardwarem. Zainteresowanych odsyłam do artykułu "Microsoft ulepsza Xboxa 360".

Niestety Microsoft na razie nie skomentował tych doniesień. Możemy więc traktować je jedynie jako plotki. Zobaczymy co przyniosą następne dni...