Xbox 360 Arcade drożeje

Microsoft planuje podnieść w Wielkiej Brytanii cenę konsoli Xbox 360 w wersji Arcade - donosi serwis eurogamer.net.

Serwis eurogamer.net opierając się na doniesieniach sieci brytyjskich sklepów (takich jak ShopTo i Igor Cipolletta) twierdzi, że od 1 września zdrożeje konsola Xbox 360 w wersji Arcade - obecnie można ją kupić w Wielkiej Brytanii za 129,99 funtów, natomiast po podwyżce trzeba będzie za nią zapłacić 30 funtów więcej (gigant z Redmond zdecydował również, że będzie ona pozbawiona oferowanych wcześniej w zestawie pięciu gier Arcade, zamiast nich - pełna wersja gry Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts). Serwis donosi ponadto, że mają się też zmienić ceny akcesoriów (o 1-2 funty).

Microsoft, jak twierdzą źródła informacji, zdecydował się na podwyżkę cen, gdyż obecna różnicę pomiędzy kursem funta i dolara jest dla niego niekorzystna.

Aktualizacja: 18 sierpnia 2009 16:06

Sprawę skomentował dla PC World Jakub Mirski, Marketing Manager, Microsoft Polska: "W związku z korzystną sytuacją na rynku walut (kurs Euro w stosunku do PLN) zmiany cen Xbox 360 Arcade nie powinny być odczuwalne w polskich sklepach (w stosunku do pierwszej połowy tego roku). Aktualne zapewne będą się kształtować w przedziale 799-899 PLN. dodatkowo, każda konsola Xbox 360 w wersji Arcade będzie zawierać w zestawie grę Banjo - Kazooie: Nuts & Bolts."