Xbox 360 Elite od piątku w sklepach

Miłą niespodziankę przygotował Microsoft swoim europejskim klientom. Mianowicie już w piątek, w sprzedaży pojawi się nowa wersja Xboxa 360. Nowy model nosi nazwę Elite i jest już dostępny w USA. To jednak nie wszystko, bo przy okazji premiery nowego sprzętu gigant z Redmond obniża ceny dwóch pozostałych wersji.

Nową wersją konsoli już od jakiegoś czasu mogą się cieszyć amerykanie. Teraz przyszła kolej na stary kontynent. Nowy 360, z dyskiem o pojemności 120 GB i portem , od 24 sierpnia będzie dostępny w sprzedaży w Europie. Maszyna, zgodnie z zapowiedziami, kosztować ma 299,99 funtów. W Polsce cena modelu wyniesie 1849 złotych (sugerowana brutto).

Przy okazji premiery platformy, Microsoft zdecydował się obniżyć ceny swoich dwóch pozostałych modeli. Xbox 360 Premium kosztować ma 249,99 funtów (czyli mniej o 30), zaś koszt nabycia wersji Core zmniejszy się o 20 funtów i wyniesie jedynie 179,99 funtów. Wszystkie obniżki zaczną oczywiście obowiązywać od dnia europejskiej premiery wersji Elite.

Przedstawiciel Microsoftu, Stephen McGill, wierzy w powodzenie nowego Xboxa. Jego zdaniem nowa maszyna jest tak dobra jak jej poprzednia wersja. Ma jednak nad nią dużą przewagę: większy dysk oraz bezprzewodowe pady. To właśnie ma decydować o marketingowym sukcesie konsoli.

Niestety Microsoft nie wspomina nic o tym, by konsola w wersji Elite miała choć trochę poprawione błędy swoich poprzedniczek. Czy zatem na pewno czeka nas nowa jakość, czy może jest to kolejna wielka zagrywka marketingowa? Poczekamy, zobaczymy...

Na koniec warto dodać, że obniżka dotyczy również rodzimego rynku. Polski oddział Microsoftu poinformował, że wersja konsoli z 20GB i bezprzewodowym kontrolerem wyniesie 1449 złotych. Za zestaw Core zapłacimy 1149 złotych.