Xbox 360 Premium z odtwarzaczem HD-DVD?

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że już w listopadzie w Europie będzie można kupić edycję Premium konsoli Xbox 360 z dołączonym odtwarzaczem HD-DVD. Zestaw będzie kosztował 590 euro.

Sam odtwarzacz będzie również dostępny osobno dla osób już posiadających Xboksa 360 - będzie można kupić go jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia za 200 euro. Koncern Gatesa planuje też ponoć sprzedaż stacjonarnego odtwarzacza HD DVD. Urządzenie wraz z dwoma filmami wstępnie wyceniono na 293 euro.

W mediach pojawia się coraz więcej oficjalnych i nieoficjalnych informacji dotyczących kolejnych ofert, promocji, dodatków, którymi Microsoft stara się przyciągnąć klientów. Jest to zgodne z polityką firmy, która zapowiedziała, że w okresie świątecznym (pomiędzy Dniem Dziękczynienia a świętami Bożego Narodzenia) należy spodziewać się wielu niespodzianek. Amerykański koncern chce w ten sposób uzyskać jak najlepszą pozycję przed premierą konsoli PlayStation 3. Sony zrobiło niedawno Microsoftowi prezent, przesuwając datę europejskiej premiery PS3 i znacznie obniżając liczbę konsoli, które w bieżącym roku trafią na rynek.