Xbox 360 - europejska premiera jeszcze w 2005 r.

Microsoft poinformował, że konsola Xbox 360 pojawi się na europejskim i japońskim rynku pod koniec bieżącego roku. Potwierdzone zostały w ten sposób wcześniejsze doniesienia, w myśl których europejska premiera konsoli miała nastąpić w kilka tygodni po amerykańskiej.

Najnowsza konsola Microsoftu oficjalnie zaprezentowana została w maju - premiera urządzenia na amerykańskim rynku planowana jest na listopad 2005 r. W Europie i Japonii Xbox 360 trafi do sklepów na pewno przed świętami Bożega Narodzenia. Ceny urządzenia jeszcze nie podano - aczkolwiek z nieoficjalnych zapowiedzi przedstawicieli koncernu wynika, że nie powinna ona przekroczyć 300 USD.

Xbox 360

Xbox 360

Konsola Xbox 360 napędzana jest zaprojektowanym specjalnie dla niej trzyrdzeniowym procesorem PowerPC taktowanym zegarem 3,2 GHz z 1 MB cache L2. W standardowej konfiguracji zamontowano w niej 512 MB pamięci GDDR3 oraz pracujący z częstotliwością 500 MHz i wyposażony w dodatkowe 10 MB wbudowanego RAM-u chip graficzny firmy ATI. Znajdujący się na wyposażeniu dysk twardy można w łatwy sposób odłączyć albo powiększyć - kupując konsolę w sklepie dostaniemy HDD o pojemności 20 GB. Uruchamiane na niej gry będą pracowały w rozdzielczości 720x1080. W każdej produkcji domyślnie zostanie włączony antyaliasing.


Zobacz również