Xbox 360 - filmy w HD DVD

Przedstawiciele Microsoftu potwierdzili, że choć w momencie premiery konsola Xbox 360 wyposażona będzie w standardowy czytnik DVD, to później pojawi się również wersja z napędem HD DVD. Teraz okazało się, że na krążkach HD DVD nie będą wydawane gry - jedyną zaletą konsoli z czytnikiem HD DVD będzie więc fakt, iż posłuży ona do odtwarzania filmów zapisanych na takich nośnikach.

O tym, że Microsoft planuje wyposażyć Xboksa 360 w obsługę formatu HD DVD informowaliśmy m.in. w tekście "HD-DVD w nowym Xboksie?". Nie wiadomo na razie, czy koncern planuje po pewnym czasie wprowadzić nową serię Xboksów, w których zamontowany będzie czytnik HD DVD, czy też może firma zamierza zaoferować nabywców konsoli możliwość upgrade'u.

Do tej pory niewiele się też mówiło o tym, jakie materiały mogą być dystrybuowane na płytach HD DVD. Teraz głos w tej sprawie zabrał Yoshihiro Maruyama, odpowiedzialny w japońskim oddziale Microsoftu za promowanie konsoli Xbox 360. "Wyposażenie konsoli w czytnik płyt HD DVD będzie możliwe - ale w żaden sposób nie będzie to powiązane z grami. Jeśli Xbox 360 zostanie wyposażony w czytnik HD DVD, to będzie on służył wyłącznie do odtwarzania filmów zapisanych na takich nośnikach" - powiedział Maruyama, cytowany przez magazyn GameSpot.

Warto przypomnieć, że koncern Sony zapowiedział już, że jego najnowsza konsola do gier - PlayStation 3 - będzie standardowo wyposażona w czytnik płyt Blu-Ray (to format konkurencyjny dla HD DVD). Wiadomo już, że na takich płytach dystrybuowane będą zarówno gry, jak i filmy.