Xbox 360 łupem złodziei

Brytyjska policja poszukuje co najmniej trzech złodziei, którzy ukradli tysiące konsoli Xbox 360. Z centrum logistycznego w Lichfield zniknął transport konsoli o wartości 1,4 miliona dolarów.

Policja rozpoczęła śledztwo i wkrótce potem poinformowała, że wcześniej doszło do jeszcze jednej, niezauważonej kradzieży. Patrol drogowy zatrzymał ciężarówkę, w której znaleziono urządzenia Microsoftu o wartości 500 tysięcy USD. Policja uważa, że oprócz zatrzymanego kierowcy ciężarówki jest jeszcze co najmniej dwóch sprawców. To na razie niepotwierdzona teoria, która będzie wyjaśniania w trakcie śledztwa.

W Wielkiej Brytanii średnia cena Xboksów 360 waha się od 386 do 579 dolarów i są one, jak stwierdził The Times, jednymi z najbardziej poszukiwanych towarów na rynku. To czyni je szczególnie atrakcyjnymi dla złodziei.

Policja zwróciła się z prośbą o informacje na temat osób, sprzedających konsole w podejrzanych okolicznościach: w pubach czy na ulicy. Ocenia się, że wspomniany złodzieje ukradli około 4000 urządzeń.