Xbox 360 priorytetem EA?

Sensacyjna wiadomość obiegła ostatnio rynek gier komputerowych. Wiele wskazuje na to, że Electronic Arts wyraźnie faworyzuje konsolę Microsoftu. Deklaracja taka miała paść z ust jednego z przedstawicieli EA i póki co podało ją już kilka niezależnych serwisów informacyjnych.

Przedstawiciel konsorcjum miał wyznać, że szefostwo firmy przenosi ludzi z działów odpowiedzialnych za przygotowanie tytułów na Playstation 3 oraz Nintendo Wii. Zamiast tego, programiści trafiają do teamów zajmujących się Xboxem 360.

Jakkolwiek informacja brzmi trochę kontrowersyjnie, to taka praktyka nie byłaby nowością w branży. Normalnym jest bowiem, że niektóre firmy skupiają swoją uwagę tylko na niektórych platformach. Powód jest jeden: przeważa chęć wyprodukowania jednej bardzo dobrej gry nad wydaniem np. trzech średnich. Z punktu widzenia graczy wydaje się to być całkowicie uzasadnione.

W poprzedniej "epoce" konsol takie praktyki wyniosły na piedestał Playstation 2. Wtedy to, producenci skupili się bardziej na produkcji na maszynę Sony. Xbox został wówczas odstawiony na bok. Teraz wszystko wskazuje na to, że karta się odwróciła.

Wszystkie rewelacje mają na razie jedynie charakter plotki. EA oczywiście nie wydało żadnego oficjalnego oświadczenia w sprawie. Wątpliwe zresztą by firma kiedykolwiek zdecydowała się zająć jakiekolwiek stanowisko.