Xbox 360 - problemy, problemy...

Wkrótce po oficjalnej premierze Xboksa 360 w Internecie zaczęły pojawiać się opinie pierwszych użytkowników na temat konsoli. Niestety, wśród nich sporo jest głosów krytycznych - świeżo upieczeni właściciele konsoli narzekają na jej niestabilność i liczne usterki.

O problemach z konsolami Xbox 360 informują m.in. serwisy 1up.com, XBox-scene.com oraz Flickr.com. Najczęściej zdarzają się przypadki zawieszenia gier, nieprawidłowego wyświetlania grafiki, tajemniczego zatrzymywania się dysku twardego oraz uszkodzenia płyt przez czytnik DVD. "Razem z przyjaciółmi kupiliśmy w sumie 6 konsol - w mojej nie działa twardy dysk, w innej napęd chyba rysuje płyty, inna z kolei się nie wyłącza i występują w niej problemy z uruchomieniem gier. Poprawnie na pewno działa tylko jeden Xbox 360" - mówi jeden z niefortunnych posiadaczy konsoli, cytowany przez 1up.com.

Problemy z grafiką w nowym Xboksie (fot. www.flickr.com).

Problemy z grafiką w nowym Xboksie (fot. www.flickr.com).

Wczoraj późnym popołudniem Microsoft potwierdził, że do firmy dotarły "indywidualne" raporty o problemach z konsolą. "Jak do tej pory mamy kilka zgłoszeń, że konsola nie działa poprawnie. Ale jest to coś, czego można się było spodziewać - szczególnie, że mamy do czynienia z bardzo skomplikowanym urządzeniem" - mówi przedstawicielka firmy.

Microsoft zaleca wszystkim posiadaczom Xboksa 360, którzy stwierdzili jakiekolwiek problemy z konsolą, skorzystanie z uruchomionej właśnie w infolinii (1-800-4myXbox) lub wypełnienie formularza na stronie Xbox.com. Jeśli problemu nie da się usunąć w inny sposób, koncern pokryje koszty dostarczenia konsoli do i z serwisu, lub wymieni urządzenie na nowe.

Więcej informacji na temat premiery nowego Xboksa można znaleźć w tekście "Xbox 360 już w sklepach".

Aktualizacja: 28 listopada 2005 11:56

Jak podają serwisy The Inquirer i Slashdot.org - cytując forum dyskusyjne na witrynie GameSpot - przyczyną wysokiej awaryjności nowych Xboksów wcale nie musi być niedopracowany system chłodzenia czy źle napisane oprogramowanie. Okazuje się, że zwykle pomaga... podniesienie zasilacza z podłogi. Gdy bowiem powietrze jest w stanie go swobodnie opływać, problemy ze stabilnością znikają.

Czyżby powrót do czasów C64?...