Xbox 360 w czerni

Microsoft oficjalnie wprowadził do oferty nową wersję swojej konsoli do gier - Xbox 360 Elite. Oprócz czarnego wykończenia, model ten wyróżnia się wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 120 GB oraz złączem HDMI.

O planach Microsoftu dotyczących kolejnego modelu konsoli Xbox 360 pisaliśmy już wcześniej w artykule "Xbox 360 na czarno". Teraz spekulacje te zostały oficjalnie potwierdzone. Oprócz wspomnianego już 120-gigabajtowego dysku twardego, złącza i kabla HDMI (High-Definition Multimedia Interface) oraz koloru nowa konsola nie będzie posiadała żadnych innych, nowych elementów (zmienił się też - oczywiście na czarny - kolor dołączonych akcesoriów: kontrolera i zestawu słuchawkowego). Microsoft nie zdecydował się na przykład na wyposażenie jej standardowo w obsługę sieci Wi-Fi, czy napęd HD DVD, który dalej będzie oferowany jako rozszerzenie. Także nowy dysk twardy będzie dostępny jako samodzielny element (będą go więc mogli kupić i wykorzystać posiadacze standardowego Xboksa 360).

Xbox 360 w czerni

Xbox 360 Elite

John Rodman z Microsoftu powiedział, że nowa konsola będzie mniej podatna na usterki i będzie się mniej nagrzewała. Można przypuszczać, że będzie tak dzięki zmienionej płycie głównej. Nikt nie potwierdził także do tej pory informacji o zastosowaniu nowszych układów, wykonanych w technologii 65 nm.

Limitowana liczba konsol Xbox 360 Elite będzie póki co dostępna w Stanach Zjednoczonych od 29. kwietnia. Cenę konsoli ustalono na 479 dolarów. Data europejskiej premiery i cena nie są jeszcze znane.