Xbox 360 wkrótce PL

Już wkrótce wszyscy posiadacze Xboxa 360 będą mogli korzystać z polskiego menu konsoli. Zmiany zostaną wprowadzone wraz z najnowszą aktualizacją platformy, czyli dosłownie na dniach. Microsoft zapowiada, że to dopiero początek zmian...

Sprawę kompleksowo tłumaczy Jakub Mirski, Marketing Manager w dziale rozrywki firmy Microsoft:

"Bardzo cieszymy się z udostępnienia ojczystego języka w głównym menu konsoli 360. W swych działaniach staramy się skupiać na tym, aby Xbox 360 oraz gry na naszą konsolę były w pełni spolonizowane.

Udostępnienie polskiej wersji menu, a także lokalizacja językowa gier nowej generacji, takich jak Viva Pinata, Dead or Alive Xtreme 2, Crackdown, czy nadchodzące: Forza Motorsport 2 oraz Mass Effect, to bardzo dobre wiadomości dla posiadaczy Xbox 360. Myślę, że nacisk, jaki kładziemy na lokalizację naszych produktów jest potwierdzeniem tego, co deklarowaliśmy podczas premiery Xbox 360, że Polska jest w tym momencie jednym z priorytetowych rynków dla koncernu"

Jednocześnie Jakub Mirski sprostował doniesienia o blokowaniu kont Xbox Live polskim graczom zarejestrowanym w innych krajach:

"Ograniczenia w serwisie Xbox Live Marketplace dotyczą tylko i wyłącznie materiałów których rozpowszechnianie - w wyniku umów licencyjnych z ich autorami - zostało ograniczone do terytorium konkretnego państwa. W przeważającej mierze chodzi tutaj o usługę Video Marketplace, gdzie pojawia się dużo treści licencjonowanej tylko na terytorium USA.

Innymi słowy, Polacy posiadający konto zarejestrowane w USA nie będą mieć dostępu do materiałów zarezerwowanych tylko dla rynku amerykańskiego. Dodatkowo specyfika zabezpieczeń licencyjnych powoduje, iż materiały często posiadają licencję na dany kontynent. Dlatego też polscy użytkownicy Xbox Live posiadający konto np. w Wielkiej Brytanii nie powinni natrafić na żadne przeszkody i ograniczenia po pobraniu aktualizacji systemu".

Co jak co, ale po tym oświadczeniu wszystko powinno być jasne. Oby tak dalej!