Xbox 360 - żyła złota dla Microsoftu

Jednym z najważniejszych źródeł dochodu dla Microsoftu jest konsola Xbox 360. Nic więc dziwnego, ze póki co nie ma w planach premiery jego następcy. Gigant z Redmond przedstawił swoje wyniki sprzedażowe... Oto co z nich wynika.

Xbox 360

Microsoft przynosi gigantyczne zyski. Dzieje się tak głównie za sprawą działu rozrywki i gadżetów. To właśnie oni odpowiadają za konsolę Xbox 360. Sprzedaje się ona bowiem znakomicie i w znaczącej mierze napędza dochody dla firmy kierowanej przez Steve'a Balmera.

Microsoft za ubiegły rok biznesowy (lipiec 2010 - czerwiec 2011) odnotował zysk 5,87 miliardów dolarów. Sprzedaż Xboksa 360 w porównaniu z poprzedni rokiem zwiększyła się o 30 proc. Hitem okazał się także sensor ruchu - Kinect, który to wreszcie zaczął obsługiwać bardziej zaawansowane gry.

Zobacz również:

  • Premiery gier 2023 – PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Switch. W jakie gry zagramy w nadchodzących miesiącach?

Nie bez znaczenia jest też portal Xbox Live, którego funkcjonalność cały czas rośnie. Obecnie zarejestrowanych jest tam ponad 35 milionów osób na całym świecie. Xbox 360 jest najlepiej sprzedająca się konsolą w USA. W związku z tym wątpliwe, abyśmy doczekali się w najbliższym czasie jego następcy...