Xbox 720 - Blu-ray i stałe połączenie z siecią?

Według najnowszych doniesień, Microsoft wprowadzi odtwarzacz dysków Blu-ray w nowej generacji konsol Xbox. Pozwoli to na odtwarzanie filmów w wysokiej jakości oraz da twórcom gier więcej miejsca dla danych na jednym dysku. Zastanawiające jest jednak to, że konsola ma wymagać stałego dostępu do internetu.

Xbox

Serwis VG247.com cytuje swoje anonimowe źródła, według których Xbox 720 zostanie wydany w grudniu... 2013 roku. Konsola ta ma być wyposażona w napęd Blu-ray oraz wymagać stałego połączenia z siecią. Xbox 360 został wydany w 2005 roku, czyli jeszcze zanim Blu-ray stał się popularnym formatem.

Konsolę PlayStation 3 wprowadzono w 2006 roku i od razu wyposażono w odtwarzacz Blu-ray. Sony jest w konsorcjum, które licencjonuje technologię Blu-ray. Początkowo Microsoft chciał rywalizować z nią za pomocą dysków HD-DVD, ale walkę tę przegrał, więc teraz nie pozostaje mu nic innego, jak wprowadzić popularny format do Xboksa.

Zobacz również:

  • Jeśli ta konsola wyjdzie, bez mrugnięcia okiem wydam 2500 zł...

Doniesienia VG247.com stawiają jednak znak zapytania co do tego, czy napęd Blu-ray będzie wykorzystywany do dostarczania gier. Możliwe, że te będą pobierane wyłącznie z internetu, na co wskazuje fakt, że stałe połączenie z internetem ma być jednym z wymagań Xboksa 720. Podobne informacje pojawiały się już wcześniej.

Serwis Kotaku.com informuje natomiast, że Xbox i PlayStation mają być wyposażone w technologię, która uniemożliwi korzystanie z używanych gier. Nie wiadomo, czy doniesienia te się sprawdzą, ale wpisywałyby się one w trend zmniejszania ilość produktów na nośnikach fizycznych i zwiększenia ilości tych rozprowadzanych w formie cyfrowej.