Xbox 720: premiera oficjalnie zapowiedziana na 21 maja

Tak, to już pewne. Za kilka tygodni, dokładnie 21 maja, poznamy nowa konsolę Microsoftu. Ciekawe, czy potwierdzą się niepokojące informacje dotyczące jej niektórych ograniczeń.

Następna generacja konsoli Microsoftu (Xbox 720, Durango) to jeden z najbardziej wyczekiwanych gadżetów tego roku. Przez ostatnie miesiące byliśmy w związku z tym zalewani różnymi niepotwierdzonymi doniesieniami na jej temat. Oczywiście poza faktycznymi możliwościami tego urządzenia w tajemnicy pozostawała także data jego premiery. Dzisiaj możemy już jednak oficjalnie potwierdzić, że będzie ona miała miejsce wkrótce, dokładnie 21 maja:

Xbox 720: premiera oficjalnie zapowiedziana na 21 maja

Wydarzenie to można będzie obserwować za pośrednictwem Xbox Live oraz strony Xbox.com. Warto więc zasiąść o 19.00 przed komputerem, aby przekonać się na własne oczy, co też przygotował Microsoft i czy niepokojące spekulacje na temat nowej konsoli (mowa tutaj np. o braku możliwości uruchamiania używanych gier) okażą się prawdziwe.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że wcześniej mieliśmy już okazję poznać największego konkurenta nowego Xboksa, czyli PlayStation 4. Mam jednak nadzieję, że w odróżnieniu od Sony, Microsoft zdecyduje się jednak na pokazanie prawdziwej konsoli, a nie tylko jej funkcji.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch
  • Oszuści zarobili już krocie na sprzedaży PS5 i Xbox Series X [Aktualizacja 30.11.2021]