Xbox Cloud Gaming już dostępny na PC, iPhone i iPad

Po tygodniach testów, wszyscy chętni mogą już korzystać z Xbox Game Pass w przeglądarkach internetowych. Oznacza to, że w gry z konsoli Xbox zagracie teraz także na urządzeniach mobilnych z iOS.

xbox cloud gaming

fot. Microsoft

Stało się! Microsoft jak powiedział, tak zrobił. Od dzisiaj, w gry z Xbox Game Pass możecie grać na dowolnym sprzęcie! Do tej pory granie w chmurze amerykańskiego producenta możliwe było jedynie na urządzeniach mobilnych z iOS. Po tygodniach testów, Microsoft uruchomił dzisiaj Xbox Cloud Gaming w przeglądarkach internetowych.

Chcąc zacząć zabawę wystarczy, że wykupicie abonament Xbox Game Pass Ultimate, zalogujecie się na swoim koncie Microsoftu, a następnie udacie na stronę Xbox Play. Tam wystarczy wybrać ulubioną grę i zacząć rozgrywkę. Xbox Cloud na PC możecie uruchomić na dowolnym komputerze z Windows 10. Do tego będzie potrzebowali jedynie przeglądarki Microsoft Edge, Google Chrome lub Safari. Na urządzeniach mobilnych z systemem iOS sprawa wygląd podobnie. Jedyną różnicą jest oczywiście system operacyjny, w przypadku urządzeń Apple potrzebujecie sprzętu z iOS 14.4 (lub nowszy).

Zobacz również:

Do korzystania z Xbox Cloud Gaming Microsoft zaleca wykorzystanie połączenia Wi-Fi o szybkości przynajmniej 10 Mb/s i kompatybilnego kontrolera. Więcej na temat usługi Xbox Game Cloud i dostępnych gier znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.

Zobacz również: Doom Eternal - dziś premiera ulepszonej wersji na PS5 i Xbox Series X