Xbox Entertainment Studios będzie zamknięte

Po ogłoszeniu planu zwolnienia 18 tysięcy pracowników, pojawiły się informacje o zamykanych przez Microsoft projektach i działach. Po uśmierceniu Nokia X, taki sam koniec czeka Xbox Entertainment Studios.

Studio to miało być odpowiedzialne za tworzenie programów i audycji, które mogliby oglądać posiadacze konsoli. Wśród nich miało znaleźć się m.in. "Halo Nightfall" (reżyserowane przez Paula Scheuringa, twórcy Prison Break) oraz show produkowany przez samego Stevena Spielberga. Zamiast tego nastąpi zwolnienie 200 osób, które pracowały przy Xbox Entertainment Studios. Po ustaleniu nowej strategii przez Microsoft, produkowanie audycji i programów rozrywkowych stało się dla firm czymś zbędnym, aczkolwiek rozpoczęte serie mają zostać zakończone (w tym wspomniane Halo).

Xbox Entertainment Studios będzie zamknięte

Xbox będzie nadal dostarczać interaktywne materiały sportowe, jak "NFL on Xbox", a także inne materiały multimedialne, jednak będą one produkowane przez firmy partnerskie. Jak zaznaczyła rzeczniczka Microsoftu, dostęp do tego typu zawartości posiadaczom konsol Xbox będzie nadal ważną częścią strategii firmy.

Zobacz również:

  • Xbox Series X Halo Limited Edition - oszuści już zdobyli konsolę, cena szokuje
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [27.09.2021]