Xbox Game Pass jednym z filarów oddziału gamingowego Microsoftu, cena usługi nie ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości

Phil Spencer - lider marki Xbox, wypowiedział się na temat przyszłości usługi Xbox Game Pass.

Bezapelacyjnie Xbox Game Pass to jeden z największych sukcesów Microsoftu w ósmej generacji konsol. Abonamentowa usługa oferuje graczom mnóstwo znakomitych tytułów w stałej, atrakcyjnej cenie. Amerykański producent nieustannie rozwija ofertę Game Pass wzbogacając ją nie tylko o nowe gry, ale również oferując ją nowym użytkownikom. Obecnie z dobrodziejstw abonamentu mogą korzystać posiadacze konsol Xbox 360, Xbox One oraz od niedawna również PC-tów.

Włodarze Microsoftu zapowiedzieli, że ich celem na przyszłość jest poszerzenie dostępności usługi, ta ma być dostępna na każdym urządzeniu producenta. Kilka zdań na temat Xbox Game Pass postanowił wypowiedzieć również Phil Spencer stojący na czele marki Xbox. Zwrócił on szczególną uwagę na obawy licznych użytkowników, którzy sugerują, że Microsoft wkrótce znacznie podniesie ceny usługi, bowiem ta jest dla niego obecnie nierentowna.

Zdaniem Spencera jego firma już teraz czerpie zyski z usługi Xbox Game Pass i w najbliższej przyszłości nie ma planów podniesienia jej ceny. Dodał on również, że wbrew pozorom, koszty jej utrzymania są niższe niż mogłoby się wydawać.

Wiem, że niektórzy ludzie mówią: "Och, oni po prostu szastają pieniądzmi na lewo i prawo, aby zdobyć klientów, a potem by mogli cię oszukać podnosząc cenę". Dla nas nie ma takiego modelu. Czujemy się dobrze w prowadzonym przez nas biznesie. Zdecydowanie inwestujemy w niego, ale nie inwestujemy w sposób niezrównoważony. Będziemy robić promocje i takie tam - każda usługa to robi, ale to wciąż biznes i to taki, który ma się dobrze. - Phil Spencer

Choć słowa lidera marki Xbox są pocieszające, to trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że ostatecznie Microsoft i tak będzie musiał podnieść cenę usługi. Na szczęście nie musimy się o to martwić na najbliższych miesiącach.

źródło: gamingbolt.com