Xbox Game Pass trafi na Nintendo Switch i PS4? Microsoft nie zaprzecza

Xbox Game Pass to obecnie niekwestionowany lider wśród usług abonamentowych dedykowanych graczom. Microsoft nie wyklucza, że może ona trafić na konsole konkurencji - PlayStation 4 i Nintendo Switch.

game pass xbox

Microsoft nie ukrywa, że sprzęt nie jest już dla niego najważniejszy, a przyszłość marki Xbox chce budować w oparciu o usługi i "chmurę". Oczywiście amerykański producent dalej zamierza tworzyć konsole, czego najlepszym przykładem jest zbliżająca się premiera Xbox Series X i Series S, ale nie chce już zmuszać użytkowników do korzystania z konkretnego sprzętu, w konkretnym miejscu.

"Graj jak chcesz i gdzie chcesz" to obecnie maksyma włodarzy marki Xbox. Lider Xboxa - Phil Spencer, w wywiadzie dla serwisu Game Reactor, zdradził, że nie wyklucza, iż w przyszłości Game Pass może trafić na konsole konkurencji jak np: Nintendo Switch czy PlayStation 4 bądź 5.

Kocham Switcha i kocham PlayStation, szczerze mówiąc, myślę, że wykonali niesamowitą pracę jako część tej branży. Nie jestem pewien, czy to kolejny duży zestaw użytkowników dla nas, ale możemy być otwarci na dyskusje. - Phil Spencer, szef marki Xbox

Phil Spencer w udzielonym wywiadzie zdradził również, jak jego firma wybiera kolejne platformy, na które trafia Game Pass. Nie ma tu jednak wielkiej filozofii, amerykańskiemu producentowi zależy na jak największej bazie użytkowników abonamentu dlatego też najpierw (po Xboxie) skierował swoją uwagę na PC, a następnie na Androida.

Myślę, że dla nas najważniejsze jest dotarcie do większej liczby graczy. Więc dlatego po Xboksie poszliśmy do PC. Jest tam tak wielu graczy, na całym świecie, którzy nie mają Xboksa, i postanowiliśmy do nich dotrzeć. Następnie poszliśmy w urządzenia mobilne, ponieważ na świecie są miliardy użytkowników telefonów z systemem Android. - Phil Spencer

Szef Xboxa jest ostatnio wyjątkowo aktywny. Oczywiście nie możemy się temu dziwić, wszak już za równo dwa tygodnie na rynek trafią konsole dziewiątej generacji od Microsoftu - Xbox Series X i Series S. Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na ich temat, to zapraszamy do naszego zbiorczego artykułu, o tutaj.

Zobacz również: Xbox Series X - zaprezentowano interfejs użytkownika i kluczowe funkcje konsoli