Xbox Indie Games Summer Uprising - gry niezależne w natarciu

Tuż po zakończeniu akcji Summer of Arcade gracze otrzymają kolejną porcję niezależnych produkcji w ramach Indie Games Summer Uprisng. Będzie to promocja gier "indie", w trakcie której udostępnionych zostanie 10 tytułów tego typu wyłonionych w czasie wcześniejszego głosowania deweloperów i graczy.

Indie Games Summer Uprising 2011 potrwa od 22 sierpnia do 2 września. W ramach akcji zaprezentowanych zostanie 10 gier. 8 z nich będzie wybranych w głosowaniu deweloperów, a 2 w głosowaniu graczy. Codziennie przez 10 dni prezentowana będzie kolejna spośród wyselekcjonowanych gier.

Organizatorzy mówią, że celem tego wydarzenia jest promowanie gier niezależnych Xbox Live w najlepszy możliwy sposób przez prezentowanie różnorodności, talentu i potencjału związanych z tą platformą jako całością.

Zobacz również:

Od 1 do 15 sierpnia można oddać swój głos na dwie gry, które mają zostać wyłonione przez głosowanie graczy. Można tego dokonać za pomocą oficjalnej strony akcji na Facebooku. Do wyboru jest prawie 70 tytułów, którym można się przyjrzeć bliżej na specjalnej stronie.

Będzie to druga duża akcja promocyjna związana z grami niezależnymi w Xbox Live, która odbędzie się tego lata. 20 lipca rozpocznie się pierwsza z nich - Summer of Arcade.