Xbox Live nie działa. Co się dzieje? Czy jest awaria?

Od godzin porannych możemy zaobserwować problemy z serwerami Microsoftu. Tyczy się to między innymi usługi Xbox Live. Co się dzieje?

Od wczesnych godzin porannych możemy zaobserwować problemy z usługami sieciowymi Microsoftu. Tyczy się to między innymi Outlooka, OneDrive czy aplikacji Teams. Aktualnie wygląda na to, że w większości przypadków wszystko jest już w porządku, jednak problem dotknął także innych środowisk, takich jak np. Xbox Live.

Aktualnie w serwisie Downdetector już kilka tysięcy użytkowników zgłosiło problem. W większości przypadków są to kłopoty dotyczące logowania do usługi.

Zobacz również:

  • Xbox Game Pass 2023 - kompletna lista gier. Sprawdź, w co zagramy w tym roku

Czym objawia się awaria?

  • Brak możliwości zalogowania do usługi Xbox Live lub mocno ograniczone jej działanie
  • Brak możliwości przeglądania katalogu Xbox Game Pass
  • Brak możliwości grania (w przypadku opcji Quick resume gra się uruchamia, jednak po chwili dostajemy komunikat o konieczności zamknięcia aplikacji)
Xbox Live nie działa. Co się dzieje? Czy jest awaria?

Microsoft szybko zareagował na sytuację i jak podaje gigant z Redmond, problemy z Microsoft 365 miały związek z Azure, czyli usługami przetwarzania w chmurze. Kłopoty z Outlookiem czy OneDrive udało się w miarę szybko rozwiązać. Miejmy nadzieję, że z usługą Xbox Live będzie podobnie. Kiedy tylko coś się zmieni, poinformujemy o tym.

Aktualizacja - 9:57

Można już przeglądać katalog gier z Xbox Store oraz Xbox Game Pass. Zauważalne są jeszcze kłopoty z synchronizacją danych oraz uruchamianiem części gier, które trwa zdecydowanie dłużej. Wygląda jednak na to, że problem został zażegnany.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: