Xbox Live rusza dziś w Polsce

Po wielu latach oczekiwania, rodzimi wielbiciele elektronicznej rozrywki uzyskali oficjalny dostęp do usługi sieciowej Xbox Live. Co przygotowano dla posiadaczy Xboksów 360?

Microsoft przypomina, że każdy posiadacz szerokopasmowego łącza internetowego może dołączyć za darmo do Xbox Live. W usłudze utworzyć można własny profil gracza i przejrzeć ofertę Rynku gier czy pobrać ich wersje demonstracyjne. Jeśli natomiast chcemy się bawić ze znajomymi w sieci, lub korzystać z promocji w Rynku, to będziemy już musieli płacić za tzw. złoty abonament Xbox Live.

Osoby, które korzystały z Xbox Live przed dziesiątym listopada, mogą przeprowadzić migrację swoich kont do polskiej wersji usługi. Dzięki temu zatrzymają swój profil, wynik Gamerscore, a także zdobyte osiągnięcia, czas wykupionej subskrypcji, zakupione punkty Microsoftu i treści zakupione bądź pobrane do tej pory z Rynku.

Zobacz również:

  • Xbox Live nie działa. Co się dzieje? Czy jest awaria?
  • Hulajnoga elektryczna pod choinkę? W takich cenach aż żal nie kupić

W ramach akcji promocyjnej można także otrzymać specjalny gadżet dla konsolowych awatarów. Jest nim hełm husarza. Otrzyma go każdy, kto doładuje swoje konto złotym abonamentem do 11 stycznia 2011 r. To jeszcze nie koniec niespodzianek. Jeśli przed dziesiątym listopada tego roku nabyliśmy jakiekolwiek treści na zagranicznym koncie, to w ramach prezentu otrzymamy 1600 Microsoft Points. Osoby, które nigdy nic nie kupiły, ale mają zagraniczne konto, dostaną 800 MSP. Oferta ważna jest do 10 stycznia przyszłego roku.

Niestety w chwili obecnej system odpowiadający za migrację kont na Xbox.com nie funkcjonuje tak jak powinien. Microsoft ma poinformować zainteresowanych nim graczy o usunięciu usterki.