Xbox One: Microsoft chce, żeby mu płacić za dodatkowe funkcje

Rzecznik Microsoftu potwierdził, że bardzo interesująca dla graczy funkcja Game DVR będzie dostępna wyłącznie dla tych właścicieli konsli Xbox One, którzy wykupią abonament na usługę Xbox Live Gold.

Podczas prezentacji konsoli Xbox One Microsoft pochwalił się również jej interesującymi dodatkowymi funkcjami, takimi jak np. Game DVR: pozwala ona użytkownikowi na zapis najbardziej ekscytujących momentów gry i zamieszczenie powstałego w ten sposób klipu wideo w Internecie.

Dla tych z Was, którzy już nie mogą doczekać się wypróbowania tego rozwiązania, mamy jednak przykrą informację. Dzisiaj wiemy już bowiem (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=646419), że dostępne ono będzie tylko po opłaceniu abonentu za usługę Xbox Live Gold, co wiąże się z dodatkowymi kosztami wynoszącymi blisko 130 złotych rocznie.

Co więcej, bez subskrypcji nie będziemy mogli również skorzystać z takich funkcji jak dostęp do Skype, One Guide (przewodnik po programach TV) i SmartMatch (system mającyza zadanie, jak najlepiej dobrać do siebie współgraczy).

Co o tym sądzicie?