Xbox One: Microsoft wymieni wadliwe konsole i przeprosi darmową grą

Właściciele wadliwych konsol Xbox One mogą liczyć nie tylko na ich wymianę, ale również darmową grę.

Xbox One sprzedaje się bardzo dobrze. Już pierwszego dnia po premierze do rąk graczy trafiło ponad milion konsol. Niestety okazało się, że część z nich ma problemy z napędem Blu-ray, który wydaje nieprzyjemny dźwięk pochodzący z mechanizmu ładowania. Inne z kolei mają problem z uruchomieniem.

Dzisiaj wiemy już, że Microsoft zapowiedział wymianę wadliwych egzemplarzy Xbox One. Co więcej, jak napisał wczoraj serwis Polygon, obiecał, że w ramach rekompensaty zaoferuje możliwość darmowego pobrania jednej z następujących gier: Dead Rising 3, Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome, lub Zoo Tycoon.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [19.10.2021]
  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [18.10.2021]

PlayStation 4

Warto przypomnieć, że konkurent Xbox One, czyli PlayStation 4, również nie jest pozbawiony wad fabrycznych. Może to dotyczyć nawet co setnego egzemplarza. Firma Sony wymienia je od ręki, lecz w odróżnieniu od Microsoftu nie dodaje bonusu w postaci darmowej gry. Wydaje mi się jednak, że warto śledzić konto na Twitterze prezesa Sony Worldwide Studios. Shuhei Yoshida nie raz bowiem udowadniał już, że potrafi świetnie reagować na ruchy konkurenta.