Xbox One: Microsoft znosi głupie ograniczenia!

Don Mattrick z Microsoftu poinformował, że konsola Xbox One pozbawiona zostanie dwóch bardzo istotnych ograniczeń.

Najnowsza konsola Microsoftu, Xbox One, to sprzęt "do wszystkiego", który dodatkowo w przeciwieństwie do konkurencyjnej PlayStation 4 ograniczony jest wieloma restrykcjami. Przez długie tygodnie gigant z Redmond bronił filozofii stojącej za nowym gadżetem sugerując np. aby gracze, którym nie podoba się wymóg łączenia z Internetem, kupili sobie Xboksa 360.

Oczywiście to wszystko nie spodobało się bardzo graczom, którzy nie pozostawili suchej nitki na Microsofcie. Jak się właśnie okazało, ich działania przyniosły bardzo wymierne korzyści. Don Mattrick, przewodniczący działu rozrywki w Microsofcie zamieścił bowiem na swoim blogu wpis zatytułowany "wasza opinia ma znaczenie", z którego dowiadujemy się, że:

- Xbox One nie będzie wymagał do działania połączenia z Internetem, aby meldować się na serwerach Xbox Live co 24 godziny. Oznacza to, że bez problemu pogramy w gry offline.

- w zakresie pożyczania, wymiany, czy sprzedaży gier obowiązywać mają takie same zasady, jak w przypadku Xboksa 360. Nie dotyczy to gier pobranych w formie elektronicznej, którymi nie będziemy mogli się dzielić.

_____________

Co prawda mocno spóźniona, ale jednak mądra decyzja.