Xbox One: Pierwsza aktualizacja systemu konsoli Microsoftu w drodze

Xbox One dostępny jest w sprzedaży w wybranych krajach już od kilku tygodni i niedługo może doczekać się pierwszej poważnej aktualizacji oprogramowania. Nowa wersja systemu operacyjnego konsoli Microsoftu ma usprawnić funkcje społecznościowe oraz może, ale nie musi, wprowadzić możliwość bezpośredniego streamingu rozgrywki poprzez integrację z popularną usługą Twitch.

Konsola Xbox One dostaje co jakiś czas małe łatki eliminujące wykryte błędy i bugi, ale nie znaczy to, że Microsoft zrezygnował z wydawania dużych update’ów, które mają rozszerzyć możliwości nowej konsoli. Już w przeciągu najbliższych tygodniu, a góra miesięcy możemy spodziewać się pierwszej takiej dużej aktualizacji. Wedle pierwszych doniesień ma ona mieć wpływ na społecznościowy aspekt oprogramowania Xbox One i poprawić niezbyt udany interfejs użytkownika w tym zakresie.

Oprócz tego powraca temat integracji Xbox One z popularną usługą strumieniowania rozgrywki Twitch. Aplikacja jest co prawda dostępna, ale pozwala tylko na oglądanie materiałów nadawanych przez graczy z całego świata korzystających z innych urządzeń, a konsola Microsoftu nadal nie wspiera tej funkcji, chociaż wedle przedpremierowych wstępnych zapowiedzi miało to być możliwe już od dnia debiutu Xboksa One. Możliwe, że użytkownicy doczekają się tej funkcji jeszcze przed targami E3, które odbęcą się w czerwcu.

Xbox One nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w naszym kraju i jak na razie nie ma daty premiery. Wedle ostatnich doniesień lista krajów oficjalnie sprzedających nową konsolę Microsoftu ma rozszerzyć się już w te Święta Wielkanocne, ale trudno powiedzieć, czy nawet jeśli faktycznie tak się stanie, Polska na tej liście się znajdzie. Trzeba jednak przyznać, że połączenie wprowadzenia konsoli na nowe rynki wraz z wydaniem dużej łatki dającej konsoli nowe możliwości byłoby dobrym zagraniem marketingowym.

źródło: polygon.com